NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.)
 • NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.)
 • NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.)
 • NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.)
 • NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.)
 • NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.)
 • NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.)

NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.)

499 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256454
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.)

 • Глодалка во форма на Морско Коњче наменета за масажа на забното месо и олеснување на болките при никнување на првите запчиња. 
 • Различна тврдост на различните делови на глодалката за различен масажен интензитет, зависно од потребите на детето.
 • Соецијална форма која овозможува допир до било кој дел од устата.
 • Лесна за држење со разни бои и форма која го окупира вниманието на децата.
 • Изработено од неалергени материјали , BPA Free.

Растењето на првите запчиња може да биде доста непријатна фаза во развојот на децата, бидејќи истото може да биде прилично болно. Вистински одбраната глодалка може да придонесе многу за олеснување на непријатностите во овој период. NUK Еxtra Cool глодалката e наменета за ладење на болните места.П ред да ја користите глодалката оставете ја некое време да се излади во ладилник. Со аплицирање на ладните делови од глодалката на болните места, со глодање на истата се масира забното месо и  истовремено се креира смирувачки ладен ефект кој ја намалува болката. Дизајнот овозможува глодалката да допре до кое било место во устата. Користењето на глодалките го стимулира и лачењето на плунката која игра битна улога во заштита на забите од кариес. Глодалката да не се лади во замрзнувач туку само во ладилник. Глодалката не треба да се врие или стерилизира, истата да се мие со благ детергент и топла вода.

 

General
Brand NUK Germany
Kategorija Bebi Oralna Higiena
Vozrast 3+ meseci
Sodrzina NUK беби глодалка за заби All Stages.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.) NUK Baby Глодалка "All Stages Teether Sea Horse" (3+мес.) Глодалка во форма на Морско Коњче наменета за масажа на забното месо и олеснување на болките при никнување на првите запчиња.  Различна тврдост на различните делови на глодалката за различен масажен интензитет, зависно од потребите на детето. Соецијална форма која овозможува допир до било кој дел од устата. Лесна за држење со ра.. Category: Product #: 10256454 Regular price: 499 ден. 499 Available from: Euroalba dooel