Категории
NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.)
 • NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.)
 • NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.)
 • NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.)
 • NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.)
 • NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.)
 • NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.)

NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.)

459 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256450
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.)

 • Ладна глодалка во форма на риба која брзо и интензивно го лади болното место.
 • Специјално безбедно полнење кое овозможува долготраен ладен ефект.
 • 6 различни површински структури со различен масажен интензитет, зависно од потребите на детето.
 • Лесна за држење со разни бои и форма која го окупира вниманието на децата.
 • Изработено од неалергени материјали , BPA Free.

Растењето на првите запчиња може да биде доста непријатна фаза во развојот на децата, бидејќи истото може да биде прилично болно. Вистински одбраната глодалка може да придонесе многу за олеснување на непријатностите во овој период. NUK Еxtra Cool глодалката e наменета за ладење на болните места.П ред да ја користите глодалката оставете ја некое време да се излади во ладилник. Со аплицирање на ладните делови од глодалката на болните места, со глодање на истата се масира забното месо и  истовремено се креира смирувачки ладен ефект кој ја намалува болката. Дизајнот овозможува глодалката да допре до кое било место во устата. Користењето на глодалките го стимулира и лачењето на плунката која игра битна улога во заштита на забите од кариес. Глодалката да не се лади во замрзнувач туку само во ладилник. Глодалката не треба да се врие или стерилизира, истата да се мие со благ детергент и топла вода.

 

General
Brand NUK Germany
Kategorija Bebi Oralna Higiena
Vozrast 3+ meseci
Sodrzina NUK беби глодалка ладна за заби Cool All Around во форма на риба.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.) NUK Baby Ладна Глодалка "Extra Cool Fish" (3+мес.) Ладна глодалка во форма на риба која брзо и интензивно го лади болното место. Специјално безбедно полнење кое овозможува долготраен ладен ефект. 6 различни површински структури со различен масажен интензитет, зависно од потребите на детето. Лесна за држење со разни бои и форма која го окупира вниманието на децата. Изработено од неале.. Category: Product #: 10256450 Regular price: 459 ден. 459 Available from: Euroalba dooel