Rotbackchen Vital IMMUN - природен додаток во исхрана за подобар Имунитет за деца и возрасни
 • Rotbackchen Vital IMMUN - природен додаток во исхрана за подобар Имунитет за деца и возрасни
 • Rotbackchen Vital IMMUN - природен додаток во исхрана за подобар Имунитет за деца и возрасни
 • Rotbackchen Vital IMMUN - природен додаток во исхрана за подобар Имунитет за деца и возрасни
 • Rotbackchen Vital IMMUN - природен додаток во исхрана за подобар Имунитет за деца и возрасни
 • Rotbackchen Vital IMMUN - природен додаток во исхрана за подобар Имунитет за деца и возрасни

Rotbackchen Vital IMMUN - природен додаток во исхрана за подобар Имунитет за деца и возрасни

599 ден.
Производител: Haus Rabenhorst -Germany
Шифра на производ: 201652
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Rotbackchen Vital IMMUN - природен додаток во исхрана за подобар Имунитет за деца и возрасни

 • Германска природна формула за посилен Имунитет кај деца од 4 години и возрасни.
 • Природен додаток во исхраната базиран на органски 100% природно цедени сокови, збогатени со додаток на Витамин C, Витамин D и Цинк.
 • Прекрасен овошен вкус на мешавина од цедени сокови од црвено грозје, арониа, рибизла, боривинка и бозел.
 • Не содржи глутен, лактоза и алкохол.
 • Не содржи засладувачи, вештачки бои и ароми.
 • Може да се користи од лица кои практицираат вегански начин на исхрана.
 • Дозирање за деца од 4 години , малди и возрасни: 2*20мл =40мл дневно (дневна доза).
 • Во дневна доза од 40мл содржани се 80мг Vitamin C, со што целосно се задоволуваат дневните потреби, 5мг Цинк или 50% од дневните потреби, 2,5 микрограма Vitamin D или 50% од дневните потреби.
 • Содржина 450 мл. Во шише од 450 мл содржани се 11 дневни дози од 40мл.
 • Во пакувањето е приложена и мерица за дозирање.
 • Произведено во Германија

Rotbackchen e бренд на Haus Rabenhorst, германска компанија со преку 200 години традиција во производството на природно цедени сокови и додатоци во исхраната. Оваа компанија лоцирана во близина на прекрасниот германски град Бон е една од најреномираните и најпознатите германски но и светски производители на природно цедени сокови и функционални доадатоци во исхраната. Особено е позната со линијата Rotbackchen Vital, која вклулчува додатоци во исхраната базирани на 100% природно цедени сокови наменети за задоволување на дневните потреби за Витамини и Минерали. Тука да ги споменеме само како дел, Rotbackchen Vital Vitamin D, Rotbackchen Vital Mama - железо за доилки и бремени, Rotbackchen Vital Halswohl- природен напиток за здраво грло за деца од 1 година и возрасни....

General
Brand Haus Rabenhorst Germany
Kategorija Rotbackchen Vital
Vozrast За деца од 4 години и возрасни
Sodrzina 450 ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2020. UKION SHOPS