Em-Eukal тврди бонбони без шеќер со Витамин Ц "Црна Рибизлаt" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони без шеќер со Витамин Ц "Црна Рибизлаt" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони без шеќер со Витамин Ц "Црна Рибизлаt" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони без шеќер со Витамин Ц "Црна Рибизлаt" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони без шеќер со Витамин Ц "Црна Рибизлаt" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони без шеќер со Витамин Ц "Црна Рибизлаt" 75г.

Em-Eukal тврди бонбони без шеќер со Витамин Ц "Црна Рибизлаt" 75г.

159 ден.
Производител: DR.C.Soldan - Germany
Шифра на производ: 2430
Достапност: На залиха
Количина:

Em-Eukal тврди бонбони без шеќер со Витамин Ц "Црна Рибизлаt" 75г.

Ем-Еукал е бренд на германската компанија ДР.Ц.Солдан од Нирнберг со преку 120 години традиција во приозводство на природни пастили за грло и кашлица како и други видови на бонбони збогатени со витамини и есенцијални масла. Се работи за компанија која е апсолутен лидер во овој пазарен сегмент во Германија и повеќе други европски земји. Со помош на традицијата, врвната технологија и потполно природните состојки создадени се вистински "бест-селери" кои ги задоволуваат вкусовите и на најпребирливите. 

 


 • Тврди бонбони како природни пастили за превенција на кашлица со фантастично овошно полнење и вкус на црна рибизла.
 • Со додаток на витаминии Ц и блага нота на ментол.
 • Без додаток на шеќер и без лактоза.
 • Потполно природни овошни  вкусови и ароми.
 • Произведено во Германија
 • Енергетски внес : 236кцал/100г
 • Содржина - 75 грама.
 • Состав - засладувач (изомалт), сируп од малтитол, екстракт од лист на боровинки, концентрат на сок од црна рибизла, Витамин Ц, природни вкусови, ментол, еукалиптусово масло, обоено со екстракт на хибискус, концентрат од грозје, карамел, цитрична киселина, млечна киселина, глицерин, засладувач - сукралоза.
 • 236kcal/985KJ; масти 2%, белковини 2%, сол 0,01%, јагленохидратиi 95% од кои 2% шеќери

Побарајте во DM и подобро снабдени аптеки...

General
Brand DR.C.Soldan
Kategorija Em-Eukal bonboniz bez seker
Vozrast vozrasni
Sodrzina Pakuvanje od 75 grama

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
DR.C.Soldan - Germany Em-Eukal тврди бонбони без шеќер со Витамин Ц "Црна Рибизлаt" 75г. Em-Eukal тврди бонбони без шеќер со Витамин Ц "Црна Рибизлаt" 75г. Ем-Еукал е бренд на германската компанија ДР.Ц.Солдан од Нирнберг со преку 120 години традиција во приозводство на природни пастили за грло и кашлица како и други видови на бонбони збогатени со витамини и есенцијални масла. Се работи за компанија која е апсолутен лидер во овој пазарен сегмент во Германија и повеќе други европски.. Category: Product #: 2430 Regular price: 159 ден. 159 Available from: Euroalba dooel