Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.

Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.

109 ден.
Производител: DR.C.Soldan - Germany
Шифра на производ: 7250
Достапност: На залиха
Количина:

Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г.

Ем-Еукал е бренд на германската компанија ДР.Ц.Солдан од Нирнберг со преку 120 години традиција во приозводство на природни пастили за грло и кашлица како и други видови на бонбони збогатени со витамини и есенцијални масла. Се работи за компанија која е апсолутен лидер во овој пазарен сегмент во Германија и повеќе други европски земји. Со помош на традицијата, врвната технологија и потполно природните состојки создадени се вистински "бест-селери" кои ги задоволуваат вкусовите и на најпребирливите. 


 • Тврди бонбони како природни пастили за грло и дишни патишта
 • Силен вкус и арома на ментол и еукалиптус.
 • Класична формула која датира од 1923 изработена за потребите на германските рудари.
 • Потполно природни хербални вкусови и ароми.
 • Без додаток на шеќер и лактоза.
 • Произведено во Германија
 • Енергетски внес : 236кцал/100г
 • Содржина - 50 грама.
 • Состав - засладувач (изомалт), ментол, масло од еукалиптус, карамел, сукралоза како засладувач, масти 0%, протеини 0%, сол 0%, јагленохидрати 97% од кои шеќери помалку од 0,5%

Побарајте во DM и подобро снабдени аптеки...

General
Brand DR.C.Soldan
Kategorija Em-Eukal za grlo i glasni zici
Vozrast vozrasni
Sodrzina Pakuvanje od 50 grama

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
DR.C.Soldan - Germany Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г. Em-Eukal тврди бонбони Класик Еукалиптус-Ментол без шеќер 50г. Ем-Еукал е бренд на германската компанија ДР.Ц.Солдан од Нирнберг со преку 120 години традиција во приозводство на природни пастили за грло и кашлица како и други видови на бонбони збогатени со витамини и есенцијални масла. Се работи за компанија која е апсолутен лидер во овој пазарен сегмент во Германија и повеќе други европски зем.. Category: Product #: 7250 Regular price: 109 ден. 109 Available from: Euroalba dooel