Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г.

Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г.

159 ден.
Производител: DR.C.Soldan - Germany
Шифра на производ: 2411
Достапност: На залиха
Количина:

Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г.

Ем-Еукал е бренд на германската компанија ДР.Ц.Солдан од Нирнберг со преку 120 години традиција во приозводство на природни пастили за грло и кашлица како и други видови на бонбони збогатени со витамини и есенцијални масла. Се работи за компанија која е апсолутен лидер во овој пазарен сегмент во Германија и повеќе други европски земји. Со помош на традицијата, врвната технологија и потполно природните состојки создадени се вистински "бест-селери" кои ги задоволуваат вкусовите и на најпребирливите. 

 


 • Тврди бонбони како природни пастили за имунитет и кашлица со интензивен вкус на куркума и сочен овошен ефкет на црна рибизла и јаболко
 • Со додаток на витаминии Ц ,Б5, Б6, Б9, Б12 и високо вредни есенцијални масла.
 • Без додаток на шеќер и без лактоза.
 • Потполно природни овошни  вкусови и ароми.
 • Произведено во Германија
 • Енергетски внес : 238кцал/100г
 • Содржина - 75 грама.
 • Состав - засладувач (изомалт), сируп од малтитол, екстракт на ѓумбир, куркума и тегавец,  витамини (B6,B5,B9,B12,C), природен вкус. ментол, масло од еукалиптус, овошен концентрат на сок од рибизла и јаболко, цитична киселина, глицерин и сукралоза
 • 238kcal/990KJ; масти 2%, белковини 2%, сол 0,01%, јагленохидратиi 94% од кои 2% шеќери

Побарајте во DM и подобро снабдени аптеки...

General
Brand DR.C.Soldan
Kategorija Em-Eukal bonboniz bez seker
Vozrast vozrasni
Sodrzina Pakuvanje od 75 grama

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
DR.C.Soldan - Germany Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г. Em-Eukal тврди бонбони со Витамини "Kurkuma Shot" 75г. Ем-Еукал е бренд на германската компанија ДР.Ц.Солдан од Нирнберг со преку 120 години традиција во приозводство на природни пастили за грло и кашлица како и други видови на бонбони збогатени со витамини и есенцијални масла. Се работи за компанија која е апсолутен лидер во овој пазарен сегмент во Германија и повеќе други европски земји. Со п.. Category: Product #: 2411 Regular price: 159 ден. 159 Available from: Euroalba dooel