Распродадено
Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.
 • Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.

Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.

159 ден.
Производител: DR.C.Soldan - Germany
Шифра на производ: 2609
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г.

Ем-Еукал е бренд на германската компанија ДР.Ц.Солдан од Нирнберг со преку 120 години традиција во приозводство на природни пастили за грло и кашлица како и други видови на бонбони збогатени со витамини и есенцијални масла. Се работи за компанија која е апсолутен лидер во овој пазарен сегмент во Германија и повеќе други европски земји. Со помош на традицијата, врвната технологија и потполно природните состојки создадени се вистински "бест-селери" кои ги задоволуваат вкусовите и на најпребирливите. 

 


 • Тврди бонбони како природни пастили за имунитет со вкус на калинка и портокал
 • Со додаток на 10 витамини ( Витамин Ц, Е, Б1, Б2, Б3, Б5, Б6, Б7, Б9, Б12) и високо вредни есенцијални масла.
 • Витамини Ц, Б6, Б9 И Б12 со директно влијание на имунитетот. 
 • Без додаток на шеќер и без лактоза.
 • Потполно природни овошни  вкусови и ароми.
 • Произведено во Германија
 • Енергетски внес : 234кцал/100г
 • Содржина - 75 грама.
 • Состав - засладувач (изомалт), сируп од малтитол, витамини (B1,B2,B3,B5,B6,B7,B9,B12,C,E) масло од портокал, сок од (калинка, рибизла, малина и боровинка), природен вкус на ментол, концентрат од рибизла, морков и грозје, лимонска киселина, глицерол, сукралоза; 234kcal/976KJ; масти 0%, белковини 0%, сол 0%, јагленохидратиi 93% од кои 0% шеќери

Побарајте во DM и подобро снабдени аптеки...

General
Brand DR.C.Soldan
Kategorija Em-Eukal za bez seker za imunitet
Vozrast vozrasni
Sodrzina Pakuvanje od 75 grama

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
DR.C.Soldan - Germany Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г. Em-Eukal тврди бонбони Vitamin Shot (10vitamini) 75г. Ем-Еукал е бренд на германската компанија ДР.Ц.Солдан од Нирнберг со преку 120 години традиција во приозводство на природни пастили за грло и кашлица како и други видови на бонбони збогатени со витамини и есенцијални масла. Се работи за компанија која е апсолутен лидер во овој пазарен сегмент во Германија и повеќе други европски земји. Со по.. Category: Product #: 2609 Regular price: 159 ден. 159 Available from: Euroalba dooel