Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.)
 • Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.)

Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.)

1.190 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 61245
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.)

 • Научен сет кој децата од 7+ години ќе ги воведе во тајните на археологијата.
 • Со помош на приложеното чеканче и длето ископајте ги фосилите на предисториските животни T-Rex и Triceratops.
 • Пронајдете ги сите делови и реконструирајте ги скелетите на најстрашните и најголеми предисториски животни.
 • Скелетот е флуоросцентен и сјаи во темен простор.
 • Симнете ја бесплатната апликација и забавувајте се со виртуелната реалност и со многуте неверојатни анимации.
 • Произведено во Италија.
 • Димензии - 7 х 35 х 26 цм.

https://youtu.be/gbEB8SBElcc

General
Brand Clementoni
Kategorija Archeofun
Vozrast 7+ години
Sodrzina Научен сет од областа на археологијата кој содржи чеканче, длето и делови од скелет на пред - историски T-Rex и Triceratops.
Dimenzii 7 х 35 х 26 цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.) Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.) Научен сет кој децата од 7+ години ќе ги воведе во тајните на археологијата. Со помош на приложеното чеканче и длето ископајте ги фосилите на предисториските животни T-Rex и Triceratops. Пронајдете ги сите делови и реконструирајте ги скелетите на најстрашните и најголеми предисториски животни. Скелетот е флуоросцент.. Category: Product #: 61245 Regular price: 1.190 ден. 1.190 Available from: Euroalba dooel