Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.)
 • Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.)

Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.)

2.390 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 75053
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.)

 • Научен сет кој децата од 8+ години ќе ги воведе во тајните на роботиката и програмирањето.
 • Конструирајте го вашиот робот и програмирајте го неговото однесување со помош на командите за програмирање.
 • Поседува ултра-соничен сензор кој му помага на роботот да избегнува препреки на патот.
 • Детектира и собира метални предмети со помош на магнет.
 • Приложено е детално илустрирано упатство кое постепено ќе ве води во процесот на составување и програмирање.
 • Произведено во Италија и лиценцирано од Science Museum.
 • Потребни се 4 х ААА батерии (не се вклучени).
 • Димензии - 

Mio Robot Видео упатство: https://youtu.be/Gvytr96WFCU

 

 

General
Brand Clementoni
Kategorija Science and Play - Robotics
Vozrast 8+ години
Sodrzina Научен сет од областа на роботиката кој овозможува креирање на робот кој потоа може да се програмира.
Dimenzii

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2022. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.) Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.) Научен сет кој децата од 8+ години ќе ги воведе во тајните на роботиката и програмирањето. Конструирајте го вашиот робот и програмирајте го неговото однесување со помош на командите за програмирање. Поседува ултра-соничен сензор кој му помага на роботот да избегнува препреки на патот. Детектира и собира метални предмети со помош на маг.. Category: Product #: 75053 Regular price: 2.390 ден. 2.390 Available from: Euroalba dooel