Clementoni Jurassic World "Dinosaur Swamp" (7+ год.)
  • Clementoni Jurassic World "Dinosaur Swamp" (7+ год.)
  • Clementoni Jurassic World "Dinosaur Swamp" (7+ год.)
  • Clementoni Jurassic World "Dinosaur Swamp" (7+ год.)
  • Clementoni Jurassic World "Dinosaur Swamp" (7+ год.)

Clementoni Jurassic World "Dinosaur Swamp" (7+ год.)

1.490 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 19206
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Jurassic World "Dinosaur Swamp" (7+ год.)

  • Научен сет со кој децата од 7+ години ќе можат, со помош на хемиски реакции и креативност да реконструираат вистински пејсаж од времето на Јура. 
  • Со помош на на скроб и боја ќе добиете не-Њутнова течност со која ќе се исполни мочуриштето (калапот). 
  • Приложени се и семиња со кои ќе се засади вегетација околу мочуриштето со цел пејсажот да биде поавтентичен.
  • Играта представува комбинација од палеонтологија, хемија и ботаника си чија примена ќе се рекреира предисториски амбиент. 
  • Во сетот се приложени и фигури на Т.Rex i Triceratops.
  • Димензии - 7 х 35 х 26 цм.

 

General
Brand Clementoni
Kategorija Archeofun
Vozrast 7+ години
Sodrzina Научен сет од областа на археологијата za rekonstrukcija na pejsaz od vremeto na jura so figyri na trex i triceratops.
Dimenzii 7 х 35 х 26 цм

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Jurassic World "Dinosaur Swamp" (7+ год.) Clementoni Jurassic World "Dinosaur Swamp" (7+ год.) Научен сет со кој децата од 7+ години ќе можат, со помош на хемиски реакции и креативност да реконструираат вистински пејсаж од времето на Јура.  Со помош на на скроб и боја ќе добиете не-Њутнова течност со која ќе се исполни мочуриштето (калапот).  Приложени се и семиња со кои ќе се засади вегетација околу мочуриштето со цел пејсажот .. Category: Product #: 19206 Regular price: 1.490 ден. 1.490 Available from: Euroalba dooel