Tigex UV Заштитен Елек за Капење (0-12m.)
 • Tigex UV Заштитен Елек за Капење (0-12m.)
 • Tigex UV Заштитен Елек за Капење (0-12m.)
 • Tigex UV Заштитен Елек за Капење (0-12m.)
 • Tigex UV Заштитен Елек за Капење (0-12m.)

Tigex UV Заштитен Елек за Капење (0-12m.)

1.290 ден.1.190 ден.
Производител: Tigex - France
Шифра на производ: 80834139
Достапност: На залиха
Количина:

Tigex UV Заштитен Елек за Капење (0-12m.)

 • УВ заштитен елек за капење за деца од 0-12 месеци или до 11кг.
 • Изработен од ултра лесен материјал од кои се изработуваат нуркачки одела- НЕОПРЕН.
 • Ги штити децата од студ при капење во море, езеро или базен во утринските часови кога водата е поладна на пример. 
 • Особено е важен во заштитата на децата од UV зрачења.
 • Изработен од нелизгав материјал така да родителите сигурно можат да ги држат своите деца за време на капењето.
 • Не пречи при изведување на секојдневните активности и играње. Поседува велкро лепенки со кои се прилагодува ширината.
 • Наменето за деца од 0-12 месеци или до 11кг.
General
Brand Tigex
Kategorija На прошетка. Out and about.
Vozrast 0-12meseci
Sodrzina UV zastiten elek

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
Tigex - France Tigex UV Заштитен Елек за Капење (0-12m.) Tigex UV Заштитен Елек за Капење (0-12m.) УВ заштитен елек за капење за деца од 0-12 месеци или до 11кг. Изработен од ултра лесен материјал од кои се изработуваат нуркачки одела- НЕОПРЕН. Ги штити децата од студ при капење во море, езеро или базен во утринските часови кога водата е поладна на пример.  Особено е важен во заштитата на децата од UV зрачења. Изработен од нелизгав матер.. Category: Product #: 80834139 Regular price: 1.190 ден. 1.190 Available from: Euroalba dooel