Категории
NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"
 • NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"

NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"

8.790 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10252142
Достапност: На залиха
Количина:

NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy"

 • Новата NUK Soft and Easy електрична пумпа за издојување е вистинско технолошко совршенство со сите карактеристики на професионална болничка пумпа.
 • Мала и компакатна се ракува со една рака, со тело кое тежи околу 200 грама. Можете да ја носите неприметно секаде со себе со помош на приложената платнена торбичка.
 • Безжична со интегрирана батерија на полнење која работи до 2 часа со едно полнење. Вклучен е USB кабел за полнење.
 • Мала, компактна и пред се многу тивкка, работи дискретно во секое окружување.
 • Со 2 супер меки инки со различни димензии 24 и 27 милиметри радиус. Користете ја онаа која најдобро одговара на вашите гради.
 • 3 различни циклуса на работа со 9 брзини што овозможува 27 различни комбинации на издојување. 
 • Со сила од преку 300 милибара што е слично на карактеристики на професионални болнички пумпи. Ова ја гарантира ефикасноста на работата на пумпата.
 • Со пумпата добивате и резервни вентили како и цуцла и шишенце од најновата NUK Perfect Match колекција,
 • Дизајнирано и замислено во Грманија. Произведено согласно најстриктините Европски стандарди за безбедност и квалитет.

Доењето е најдобар начин за исхрана на вашите деца. Доколку тоа не е можно, NUK  електричната пумпа е најдобрата алтернатива. NUK Soft and Easy пумпата представува помагало во доењето кое ќе ви пружи вистинско задоволство во секојдневнието исполнето со бројни обврски и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

Новата NUK Soft and Easy елрктрична пумпа наменета за спокојно и релаксирано издојување со загарантиран успех. Со мека инка за игради изработена од супер мек и пријатен силикон, без тврда пластика со неверојатно чувство на мекост на допирот. Дали ќе ја користите дома или во движење воопшто не е дилема. Можете и вака и така. Со минималните димензии лесно е да се понесе на секаде, а ракувањето со само притисок на 2 копчиња издојувањето го прави супер лесно. Ако на ова се надоврзе батеријата на полнење со работен режим од 120 минути и независноста од електричната мрежа Soft and Easy e се она што го барате од еден ваков производ: мала, лесна. тивка, компактна, со сопствен извор на енергија...

Пумпата поседува 3 ралични програми на издојување кои го имитираат цицањето и ја стимулираат лактацијата. Секоја од овие 3 програми може да ја користите со различен нитензитет на сила од 1-9 и на тој начин добивате 27 различни комбинации на издојување, од кои една сигурно ќе биде вашата омилена. Со пумпата во кутијата добивате и две меки, силиконски инки за градите со различен обем со цел истата да биде идеално прилагодена на вашите гради. Доколку немате цуцла и шишенце, не грижете се. Во сетот се наоѓа шишенце и цуцла од најновата генерација  - NUK Perfect Match. Доколку сметате дека ви е потребно поефикасно издојување можете да купите сет за надградба и од постојната единечна да направите двојна пумпа за симултано издојување од двете гради.

NUK Soft and Easy pumpa,,,спреми...спокојни...релаксирани... дома или на пат, сеедно.

NUK Soft and Easy електричната пумпа е општо прифатена од Германските патронажни сестри и истата е тестирана од нивна страна, при што 100% од испитаните изјавиле дека истата би ја препорачале.

 

YouTube видео за NUK Soft and Easy електричната пумпа за издојување:

 

General
Brand NUK
Kategorija Помош при доење.
Sodrzina Дигитална електрична пумпа за издојување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy" NUK Електрична дигитална Пумпа за Издојување "Soft and Easy" Новата NUK Soft and Easy електрична пумпа за издојување е вистинско технолошко совршенство со сите карактеристики на професионална болничка пумпа. Мала и компакатна се ракува со една рака, со тело кое тежи околу 200 грама. Можете да ја носите неприметно секаде со себе со помош на приложената платнена торбичка. Безжична со интег.. Category: Product #: 10252142 Regular price: 8.790 ден. 8.790 Available from: Euroalba dooel