NUK Baby Чешел и Четка со природно влакно
  • NUK Baby Чешел и Четка со природно влакно
  • NUK Baby Чешел и Четка со природно влакно
  • NUK Baby Чешел и Четка со природно влакно
  • NUK Baby Чешел и Четка со природно влакно
  • NUK Baby Чешел и Четка со природно влакно

NUK Baby Чешел и Четка со природно влакно

380 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256236
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

NUK Baby Чешел и Четка со природно влакно

  • За дневна нега на коса кај бебиња и мали деца.
  • Четка со 100% природни влакна.
  • Безбеден чешел со заоблени - тапи запци.
  • Произведено во Франција.

Бебешката глава и теме се многу осетливи во раните месеци по раѓањето, па затоа потребна е специјална четка за нега на косата во овој деликатен период. Нема подобра четка за таа намена од НУК четката со природни меки влакна. Од друга страна чешелот во овј сет е со тапи запци и е безбеден за користење. Рачките на четката и чешелот се ергономски дизајнирани и се лесни за држење. Наменети се за дневна грижа за косата кај мали деца и бебиња.

General
Brand NUK Germany
Kategorija Bebi Higiena
Vozrast 0+
Sodrzina Сет составен од чешел и четка за коса со природни влакна.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: nuk, higiena, cetka, kosa
Baby Centar © 2020. UKION SHOPS