Категории
Tigex Baby Перниче против Превртување (0-6 мес.)
  • Tigex Baby Перниче против Превртување (0-6 мес.)
  • Tigex Baby Перниче против Превртување (0-6 мес.)

Tigex Baby Перниче против Превртување (0-6 мес.)

1.290 ден.
Производител: Tigex - France
Шифра на производ: 910820
Достапност: На залиха
Количина:

Tigex Baby Перниче против Превртување (0-6 мес.)

  • Меко перниче за позиционирање на бебето да спие на страна. Согласно препораките дека бебињата на најрана возраст не би требало да спијат на стомак.
  • Ова перниче на начинот на кој е дизајнирано му овозможува максимален комфорт на бебето при спиење, а спречува превртување на стомак.
  • Воедно има улога и во спречувањето бебињта да паднат од кревет, доколку спијат на кревет без оградици.
  • Едноставно поставете го бебето настрана, со грбот кон поголемото перниче и лицето кон помалото перниче, така што раката да му биде префрлена преку малото перниче.
  • Просторот помеѓу перничињата е прилагодив и може да се шири и стеснува согласно растот на бебето. Секогаш проверувајте дали по прилагодувањето перничињата се добро прицврстени.
  • Состав 80% памук и 20% полиамид.
General
Brand Tigex
Kategorija Беби Опрема
Vozrast 0 - 6 месеци
Sodrzina Перниче против превртување.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
Tigex - France Tigex Baby Перниче против Превртување (0-6 мес.) Tigex Baby Перниче против Превртување (0-6 мес.) Меко перниче за позиционирање на бебето да спие на страна. Согласно препораките дека бебињата на најрана возраст не би требало да спијат на стомак. Ова перниче на начинот на кој е дизајнирано му овозможува максимален комфорт на бебето при спиење, а спречува превртување на стомак. Воедно има улога и во спречувањето бебињта да паднат од кр.. Category: Product #: 910820 Regular price: 1.290 ден. 1.290 Available from: Euroalba dooel