Petit Terraillon Дигитален Термометар за Капење "4in1"
 • Petit Terraillon Дигитален Термометар за Капење "4in1"
 • Petit Terraillon Дигитален Термометар за Капење "4in1"

Petit Terraillon Дигитален Термометар за Капење "4in1"

1.390 ден.899 ден.
Производител: Petit Terraillon
Шифра на производ: 9134
Достапност: На залиха
Количина:

Petit Terraillon Дигитален Термометар за Капење "4in1"

 • Дигитален термометар за прецизно скенирање на температура на вода за капење.
 • Со 4 функции: термометар за капење, за собна температура, часовник и штоперица.
 • Термометарот плута на површина на водата и има голем и јасен дисплеј за лесно отчитување на температурата.
 • Со потопување во вода автоматски се префрла во (Float) мод за мерење на температура на вода и ја отчитува температурата на секои 5 секунди.
 • Доколку температурата на водата е пониска од 36 или повисока од 38 степени целзиусови се јавува звучен сигнал за предупредување.
 • Со притискање на копчето SCAN ја мери температурата на водата секоја секунда во првите 10 секунди. Потоа теромометарот автоматски се враќа во FLOAT мод, те ја мери температурата на секои 5 секунди.
 • Штоперицата на термометарот може да одбројува 10 минути колку што е идеалното време за капење.
 • Црвен ЛЕД ниндикатор - несоодветна температура на вода, ЗЕЛЕН ЛЕД - завршено одбројување од 10 минути.
 • Мери во целзиусови и ференхајтови степени.
 • Идеална температура на вода за капење е од 36-38 степени целзиусови.
 • Со батерија CR2032.
General
Brand Petit Terraillon
Kategorija Бања и Хигиена
Vozrast 0+ месеци
Sodrzina Термометар за капење

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
Petit Terraillon Petit Terraillon Дигитален Термометар за Капење "4in1" Petit Terraillon Дигитален Термометар за Капење "4in1" Дигитален термометар за прецизно скенирање на температура на вода за капење. Со 4 функции: термометар за капење, за собна температура, часовник и штоперица. Термометарот плута на површина на водата и има голем и јасен дисплеј за лесно отчитување на температурата. Со потопување во вода автоматски се префрла во (Float) мод за мерењ.. Category: Product #: 9134 Regular price: 899 ден. 899 Available from: Euroalba dooel