Категории
NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици
 • NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици
 • NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици
 • NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици
 • NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици
 • NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици
 • NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици
 • NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици
 • NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици
 • NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици
 • NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици

NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици

990 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10252067
Достапност: На залиха
Количина:

NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици

 • Сет од 6 елементи за заштита на оштетени брадавици и за собирање на мајчино млеко од прекумерната лактација.
 • Сетот содржи 2 школки колектори наменети за собирање на мајчино млеко, 2 школки со отвори за заштита на оштетени брадавици и 2 силиконски јастучиња.
 • Школките колектори се поставуваат врз брадавицата на  градите, во внатрешноста на градникот. Собраното млеко може да се преле во сад и одложи во ладилник за нешто подоцна да се нахрани бебето.
 • Школките за заштита на оштетени брадавици и спречување на натамошно надразнување, се поставуваат во градникот. Тие на себе имаат отвори за струење на воздух кој помага во заздравувањето. Брадавиците не допираат до облеката и со тоа се избегнуваат болни иритации.
 • Силиконските преничиња наизменично се поставуваат како подлоги во самите школки, во зависност од тоа кој тип школки имате намера да ги користите.
 • Антомски, лесно се поставуваат во градникот и лесно се одржуваат.
 • Произведено во Германија. BPA Free согласно највисоките Европски стандарди за безбедност и квалитет.
General
Brand NUK
Kategorija Doenje
Sodrzina Set os silikonski skolki za sobiranje majcino mleko i zastita na osteteni bradavici.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици NUK Сет Школки колектори за млеко и заштити за брадавици Сет од 6 елементи за заштита на оштетени брадавици и за собирање на мајчино млеко од прекумерната лактација. Сетот содржи 2 школки колектори наменети за собирање на мајчино млеко, 2 школки со отвори за заштита на оштетени брадавици и 2 силиконски јастучиња. Школките колектори се поставуваат врз брадавицата на  градите, во внатрешно.. Category: Product #: 10252067 Regular price: 990 ден. 990 Available from: Euroalba dooel