NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)
 • NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)

NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)

759 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10215338
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Disney Mickey:

NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.)

 • Шишенце со индикатор за температура на храна. Три темно сини линии - ладно; три бели линии - претопло;  три светло сини линии идеална температура (37ºС).
 • Наменето за полесен премин од шишенце или доење кон самостојно пиење.
 • Анатомски нелизгави рачки за сигурно и лесно држење.
 • Меко силиконско некапечко клунче.
 • Anti-Colic Air System - вентил кој спречува болни грчеви и загрцнувања кај децата.
 • За деца од 6 месеци.
 • Изработено од полипропилен, BPA Free.
 • Официјална Disney Mickey Mouse лиценца.
 • Произведено во Германија.

 


Temperature Control - е најновата функција на NUK First Choice+ шишенцата со помош на која во секое време ќе знаете дали температурата на подготвената храна е соодветна за вашето дете. Оваа функција е представена во вид на три линии поставени на задната страна по должината на шишенцето, веднаш до мерната скала. Како што се менува температурата на храната така се менува и бојата на трите споменати линии. Доколку храната е претопла линиите ќе побелат т.е. ќе станат бели. Доколку бојата на линиите е темно сина во тој случај храната не е доволно загреана. Храната е на соодветна температура во момент кога трите линии ќе бидат СВЕТЛО СИНИ, т.е. температурата на храната е приближно 37ºC, што се смета за идеална температура за деца и бебиња. Секако не оставајте на случајноста, и секогаш пред да ја дадете храната на вашето дете проверете ја топлината на истата со капнување неколку капки на вашата дланка. 

Повеќе за Temperature Control  на YouTube линкот (слика подолу):

Со NUK First Choice+ шишенцата со рачки се овозможува благ и лесен премин од хранење со шишенце кон самостојно пиење. Шишенцето е опремено со меко силиконско клунче кое е некапечко и спречува да се прави неред. Интегрираниот NUK Anti-Colic Air System спречува болни загрцнувања и грчеви, преку изедначување на воздушниот притисок. Клунчето е изработено од високо квалитетен силикон кој е хигиенски, лесен за одржување и отпорен на температура. Не содржи штетни состојки и е отпорен на вриење. Анатомските рачки кои можат да се одвојат од шишенцето нудат сигурност за децата кои го користат ова шишенце.

General
Brand NUK
Kategorija First Choice+ шишенца
Vozrast 6+ месеци.
Sodrzina шише со рачки и силиконско клунче со индикатор за температура.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
NUK Germany NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.) NUK PP First Choice+ шише 150мл со рачки и силикон клунче "Disney Mickey" - Tempеrature Control (6+мес.) Шишенце со индикатор за температура на храна. Три темно сини линии - ладно; три бели линии - претопло;  три светло сини линии идеална температура (37ºС). Наменето за полесен премин од шишенце или доење кон самостојно пиење. Анатомски нелизгави рачки за сигурно и лесно држење. Меко с.. Category: Product #: 10215338 Regular price: 759 ден. 759 Available from: Euroalba dooel