Категории
NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control
 • NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control

NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control

669 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10741486
Достапност: На залиха
Количина:

NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла  "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control

 • Шишенце со индикатор за температура на храна. Три темно сини линии - ладно, три бели линии - претопло, три светло сини линии идеална температура (37ºС).
 • Мека силиконска цуцла со анатомски облик на мајчина брадавица во моментот на доење.
 • Клинички тестирана за комбинирана исхрана при доење и исхрана со шишенце.
 • NUK Anti-Colic Air System, уникатен вентил кој спречува болни загрцнувања и гасови.                    
 • Капацитет 300мл со силиконска цуцла од 6+ месеци со отвор "М" за млеко.
 • Широко грло за лесно ракување со храната - полнење и чистење на шишенцето.
 • Најкористени шишенца во Германските болници и клиники.
 • BPA Free, Произведено во Германија.
 • Оригинална Disney лиценца.

 


Temperature Control - е најновата функција на NUK First Choice+ шишенцата со помош на која во секое време ќе знаете дали температурата на подготвената храна е соодветна за вашето дете. Оваа функција е представена во вид на три линии поставени на задната страна по должината на шишенцето, веднаш до мерната скала. Како што се менува температурата на храната така се менува и бојата на трите споменати линии. Доколку храната е претопла линиите ќе побелат т.е. ќе станат бели. Доколку бојата на линиите е темно сина во тој случај храната не е доволно загреана. Храната е на соодветна температура во момент кога трите линии ќе бидат СВЕТЛО СИНИ, т.е. температурата на храната е приближно 37ºC, што се смета за идеална температура за деца и бебиња. Секако не оставајте на случајноста, и секогаш пред да ја дадете храната на вашето дете проверете ја топлината на истата со капнување неколку капки на вашата дланка. 

Повеќе за Temperature Control  на YouTube линкот (слика подолу):

Со NUK First Choice+ програмата е направен уште еден чекор поблиску кон природниот начин на исхрана. FC+ цуцлата за шише има облик на мајчина брадавица во моментот на доење и воедно го помага правилниот орален развој кај децата. Самата форма на цуцлата остава доволно простор за правилно и непречено функционирање на јазикот и долната вилица при цицање. Меката зона во горниот дел на цуцлата овозможува нејзино идеално прилагодување кон непцето без непотребен притисок врз истото. NUK Air Anti Colic системот претставен преку вентилот на цуцлата врши компензација на воздушниот притисок во шишенцето и спречува болни загрцнувања и гасови. Шишенцето е изработено од траен, високо-квалитетен полипропилен (ПП) и не содржи токсини и штетни материи. 

Повеќе инфо за NUK First Choice+ на линкот подолу:

https://youtu.be/IR9UKZp-b48

General
Brand NUK Disney
Kategorija First Choice+
Vozrast 6+ месеци
Sodrzina шишенце ПП 300мл со силикон анатомска анти колик цуцла 6-18 месеци со термометар за контрола на температура на храна.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control NUK First Choice+ шише ПП300мл силикон цуцла  "Disney Bambi" (6+мес.) - Temperature Control Шишенце со индикатор за температура на храна. Три темно сини линии - ладно, три бели линии - претопло, три светло сини линии идеална температура (37ºС). Мека силиконска цуцла со анатомски облик на мајчина брадавица во моментот на доење. Клинички тестирана за комбинирана исхрана при доење и исхрана.. Category: Product #: 10741486 Regular price: 669 ден. 669 Available from: Euroalba dooel