Категории
NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации
 • NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации
 • NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации
 • NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации
 • NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации
 • NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации
 • NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации
 • NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации
 • NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации

NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации

10.190 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10252129
Достапност: На залиха
Количина:

NUK First Choice+ Електрична Пумпа за Издојување

 • Со меко силиконско перниче и ергономски облик на инка за издојување.
 • 4 различни интензитета и 4 различни ритма нудат 16 комбимации на издојување.
 • Мемориска функција за памтење на омилената комбинација на издојување.
 • Смарт, само-затемнувачки LCD дисплеј со големи и прегледни симболи.
 • Силен мотор 330 милибара (најсилна на пазарот)  на ниво на професионална пумпа.
 • Работи на електрична енергија или надворешен извор - power bank кој може да се приклучи на пумпата.
 • Дополнително содржи NUK First Choice+ шишенце, цуцла, затегач за цуцла, заштитно капаче и ремен за носење

 


Доењето е најдобар начин за исхрана на вашите деца. Доколку тоа не е можно, NUK First Choice+ електричната пумпа е најдобрата алтернатива. First Choice+ пумпата представува помагало во доењето кое ќе ви пружи вистинско задоволство во секојдневнието исполнето со бројни обврски и ќе ги задоволи вашите потреби, но пред се потребите за храна на вашето дете.

NUK First Chpice+  пумпата е максимално флексибилна т.е. може да се прилагоди на индивидуалните потреби на секоја мајка. Тоа е можно преку 16 различни комбинации на издојување кои се добиваат преку комбибирање на ритамот и силата на издојување. Најдобро е тоа што комбинацијата која најмногу ви одговара можете да ја меморирате и подоцна со едноставен притисок на мемориското копче да ја активирате. Ова е пумпа која во морето на различни производи кои можат да се најдат на пазарот навистина ја врши својата работа. Силниот мотор кој обезбедува сила на издојување од 330 милибара е еден од најсилните што може да се најде. Особено внимание е посветено и на ергономијата на пумпата која се обезбедува преку силиконското масажно прениче и анатомскиот облик на инката за издојување.

Прегледниот ЛЕД дисплеј овозможува пратење на ритамот и интензитетот на издојување. Дисплејот се прилагодува на светлосните услови во просторот на користење па е соодветен за користење дење или ноќе. Контролата на дисплејот е олеснета преку меки софт-тач копчиња. Пумпата е особено корисна кога сте во движење. Користењето на надворешен извор на енергија како "power bank" ви дава автономија во користењето и можете да ја користите во движење. Прерамката за носење на пумпата ви овозможува лесно користење дури и во движење.

Пумпата е компатибилна со сите елементи на NUK First Chpice+ програмата.    

NUK First Choice+ електрична пумпа видео:

https://youtu.be/B12KkybbxBM

 

General
Brand NUK
Kategorija Помош при доење
Sodrzina Електрична пумпа за издојување со прибор.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2024. UKION SHOPS
NUK Germany NUK First Choice + Електрична Пумпа за Издојување 16 комбинации NUK First Choice+ Електрична Пумпа за Издојување Со меко силиконско перниче и ергономски облик на инка за издојување. 4 различни интензитета и 4 различни ритма нудат 16 комбимации на издојување. Мемориска функција за памтење на омилената комбинација на издојување. Смарт, само-затемнувачки LCD дисплеј со големи и прегледни симболи. Силен мотор 330 милибара (најсилна на пазарот)  на ни.. Category: Product #: 10252129 Regular price: 10.190 ден. 10.190 Available from: Euroalba dooel