NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м.
 • NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м.
 • NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м.
 • NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м.
 • NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м.
 • NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м.
 • NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м.

NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м.

1.599 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10225015
Достапност: На залиха
Количина:

NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м.

 • Сетот содржи: 1 лажица, 1 вилушка, 1 тањир и една чаша
 • Тањирот е погоден за држење и ракување со лажиче благодарение на проширените рабови
 • Лажица и вилушка со широка дршка и заоблени безбедни врвови
 • Погодно за машина за миење садови и микро бранова печка
 • Безбеден BPA Free materijal
 • За деца од 6 месеци
 • Пригодно подарок оакување

 


Праксата е важна за се, па така и за учењето самостојно јадење. Времето за хранење полека изминува и малечките стануваат се повеќе нетрпеливи кон тие што ги хранат. Дојде времето да се превземат работите во сопствените раце. За да си го олесните овој период и да ги избегнете грижите ви го препорачуваме NUK Disney Mickey Mouse сетот за јадење, кој со својата функционалност ќе му помогне на вашето дете да научи самостојно да јаде. 

Длабокото тањирче со проширени рабови го прави држењето и ракувањето со лажиче полесно. Тука е и малата чаша за пиење која има нелизгаво дно за поголема стабилност. Лажичето и вилушката се со широки рачки за лесно држење, но и со заоблени врвови за поголема безбедност.

Сетот е погоден за загревање на храна во микро-бранова печка, но и за миење во машина за садови. Овој сет може да биде ваш идеален подарок за повојница или пак за крштевка поради прекрасното подарок пакување.

General
Brand NUK
Kategorija Pribor za jadenje
Vozrast 6+ meseci
Sodrzina set do dlabok tanjir, viluska, lazica i caska so licenca Mickey Mouse

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2022. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м. NUK Прибор за Јадење Disney Mickey Mouse 6+м. Сетот содржи: 1 лажица, 1 вилушка, 1 тањир и една чаша Тањирот е погоден за држење и ракување со лажиче благодарение на проширените рабови Лажица и вилушка со широка дршка и заоблени безбедни врвови Погодно за машина за миење садови и микро бранова печка Безбеден BPA Free materijal За деца од 6 месеци Пригодно подарок оакување   .. Category: Product #: 10225015 Regular price: 1.599 ден. 1.599 Available from: Euroalba dooel