Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.)
 • Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.)
 • Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.)
 • Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.)
 • Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.)
 • Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.)
 • Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.)
 • Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.)

Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.)

4.590 ден.
Производител: Clementoni Italy
Шифра на производ: 17731
Достапност: На залиха
Количина:

Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.)

 • Прекрасно интерактивно столче на кое може да се седи и кое денот го претвора во забава низ песна, музика, едукација и светлосни ефекти.
 • Детето може да одмара да пее и да си игра додека ги учи првите букви, зборови и бои (англиски).
 • Столчето има како додаток неколку музички инструменти: марака (тропалка или шејкер), стапчиња за тапан, музичка тастатура како и мала конзола на тач  со осветлени команди за активирање на различни звуци и песни.
 • Столчето има сензор кој препознава кога детето ќе седне и веднаш се активира и нуди забава на детето низ песна и танц.
 • На рачките на столчето се сместени игри во вид на механички активности кои се во функција на развој на моториката и координацијата.
 • Функцијата "Dance" нуди интерактивни песни за играње на играта музичко столче, децата танцуваат околку столчето додека не престане музиката и потоа најбрзиот седнува.
 • Функцијата "Play" му помага детето да свири на малата тастатура на рачката на столчето давајќи му инструкции преку боите на дирките.
 • Функцијата "Sing" го кани детето заедно со столчето да пеат едноставни песнички. Во "Relax" модот има смирувачки и приспивни мелодии.
 • Димензии 50х40х19цм.

Poveke za Clementoni Muzicko Stolce na linkot podolu:

https://youtu.be/bsU7CyBHOAg

General
Brand Clementoni
Kategorija Baby
Vozrast 12+ meseci
Dimenzii Димензии 50х40х19цм.
Sostav Interaktivno Muzicko stolce.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
Clementoni Italy Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.) Clementoni Baby Интерактивно Музичко Столче "Talking Baby Chair" (12m+.) Прекрасно интерактивно столче на кое може да се седи и кое денот го претвора во забава низ песна, музика, едукација и светлосни ефекти. Детето може да одмара да пее и да си игра додека ги учи првите букви, зборови и бои (англиски). Столчето има како додаток неколку музички инструменти: марака (тропалка или шејкер), .. Category: Product #: 17731 Regular price: 4.590 ден. 4.590 Available from: Euroalba dooel