NUK Дигитален термометар за Уво и Чело "3во1"
 • NUK Дигитален термометар за Уво и Чело "3во1"
 • NUK Дигитален термометар за Уво и Чело "3во1"
 • NUK Дигитален термометар за Уво и Чело "3во1"
 • NUK Дигитален термометар за Уво и Чело "3во1"
 • NUK Дигитален термометар за Уво и Чело "3во1"
 • NUK Дигитален термометар за Уво и Чело "3во1"

NUK Дигитален термометар за Уво и Чело "3во1"

2.190 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256345
Достапност: На залиха
Количина:

NUK Дигитален Термометар за Уво и Чело "3во1"

 • За мерење на телесна температура од уво или чело
 • Мала мерна сонда (врв) за мерење за само неколку секунди
 • Светлосна индикација на мерење: зелено светло - добро; црвено светло - покачена температура
 • Безконтактно мерење на температура на други предмети - беби храна, вода за капење итн
 • Мерење на собна температура
 • Со прикладно постоље

Телесната температура е важен индикатор за здравјето на децата. Затоа е важно мерењето на истата да биде брзо и без компликации. NUK 3во1 Термометарот е токму таков уред кој ќе ви овозможи брзо, лесно и прецизно мерење. Тремометарот е опремен со иновативна мала мерна сонда со инфра-црвен трансмитер сместен во врвот на термометарот. Ова овозможува брзо мерење за само 2 секунди, мерено од уво, или 5-6 секунди мерено од чело. Поради малата мерна сонда родителите можат без компликации да ја измерат температурата на децата дури и кога спијат. Во прилог на ова оди и светлосната индикација која укажува дали детето има температура или нема. Зеленото светло значи дека е се во ред , додека црвеното укажува на покачена телесна температура. Мемориската функција овозможува следење на прогресот на температурата во подолг временски период. Термометарот безконтактно може да врши и мерања на температура на други тела и површини, како на пример температура на вода за капење или пак температура на храна за бебиња. Опремен е со соодветно постоље, и во периодите кога не се користи може да послужи за мерење на собната температура.

NUK Thermometer 3во1 видео : https://youtu.be/Ng7jI8bpRnk

General
Brand NUK
Kategorija Higiena-Zdravje
Sodrzina Digitalen Termometar за уво и чело

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Дигитален термометар за Уво и Чело "3во1" NUK Дигитален Термометар за Уво и Чело "3во1" За мерење на телесна температура од уво или чело Мала мерна сонда (врв) за мерење за само неколку секунди Светлосна индикација на мерење: зелено светло - добро; црвено светло - покачена температура Безконтактно мерење на температура на други предмети - беби храна, вода за капење итн Мерење на собна температура Со прикладно постоље .. Category: Product #: 10256345 Regular price: 2.190 ден. 2.190 Available from: Euroalba dooel