NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)
 • NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)

NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)

650 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10255611
Достапност: На залиха
Количина:

NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.)

 • Со капацитет од 230 мл прилагодено за деца од 8 месеци натаму.
 • 360º - може да се пие од сите страни на работ на чашата. Завртете ја како сакате!
 • Некапечка и без механички делови кои собираат нечистотија која тешко се чисти.
 • Со хигиенско заштитно капаче.
 • Изработена од високо-квалитетен PP - полипропилен, BPA Free
 • Официјална Peppa Pig лиценца.
 • Произведено во Германија.

 


Учењето самостојно пиење е еден од поголемите предизвици со кој се соочуваат децата во нивниот развој. Magic Cup чашката е вистинска помош за лесно надминување на овој предизвик. Чашката им овозможува на децата да пијат исто како возрасни, и тоа од сите страни на чашата. Магијата се состои во тоа што додека учат децата не можат да направат неред, бидејќи тенкиот силиконски диск го блокира протокот кога чашата не се користи. Но, доволно е усните лесно да го допрат работ на чашата и малку да се повлече за силиконскиот диск веднаш да се повлече и да го ослободи протокот.

Magic Cup чашката е речиси некршлива, изработена од високо - квалитетен полипропилен. Се состои од малку делови кои можат лесно да се растават и индивидуално исчистат. Може да се мие и во машина за миење садови. Меџик Чашата е компатибилна со сите чашки од програмата Evolution. 

Повеќе за NUK Evolution чашите на линкот подолу:

https://youtu.be/DyPOdszEgag

General
Brand NUK
Kategorija БЕБИ ЧАШКИ
Vozrast 8+ месеци
Sodrzina 1* Magic Cup чашка некапечка со хигиенско капаче.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: NUK, Evolution, чашки, Peppa Pig
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.) NUK Некапечка Чаша Limited Edition "Magic Cup Peppa Pig" 230мл (8+мес.) Со капацитет од 230 мл прилагодено за деца од 8 месеци натаму. 360º - може да се пие од сите страни на работ на чашата. Завртете ја како сакате! Некапечка и без механички делови кои собираат нечистотија која тешко се чисти. Со хигиенско заштитно капаче. Изработена од високо-квалитетен PP - полипропилен, BPA Fre.. Category: Product #: 10255611 Regular price: 650 ден. 650 Available from: Euroalba dooel