NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control
 • NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control

NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control

520 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10743018
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја NSens:

NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control

 • Шишенце со индикатор за температура на храна. Три темно сини линии - ладно, три бели линии - претопло, три светло сини линии идеална температура (37ºС).
 • Повеќе мали отвори на врвот на цуцлата за природен и мазен проток по урнек на мајчината града.
 • Флексибилна широка основа (широко грло) на цуцлата за лесно припивање на усните и екстра мек врв без притисок врз непцето.
 • Уникатен вентил (Anti Colic Air System) кој спречува појава на  гасови и болни загрцнувања.
 • Мало шише 150мл со силиконска цуцла 0+ месеци, отвор"S -Small" - (со 3 мали отвора за вода чај и мајчино млеко.
 • BPA Free, висококвалитетен полипропилен
 • Произведено во Германија

 


Temperature Control - е најновата функција на NUK Nature Sense шишенцата со помош на која во секое време ќе знаете дали температурата на подготвената храна е соодветна за вашето дете. Оваа функција е представена во вид на три линии поставени на задната страна по должината на шишенцето, веднаш до мерната скала. Како што се менува температурата на храната така се менува и бојата на трите споменати линии. Доколку храната е претопла линиите ќе побелат т.е. ќе станат бели. Доколку бојата на линиите е темно сина во тој случај храната не е доволно загреана. Храната е на соодветна температура во момент кога трите линии ќе бидат СВЕТЛО СИНИ, т.е. температурата на храната е приближно 37ºC, што се смета за идеална температура за деца и бебиња. Секако не оставајте на случајноста, и секогаш пред да ја дадете храната на вашето дете проверете ја топлината на истата со капнување неколку капки на вашата дланка. 

Повеќе за Temperature Control  на YouTube линкот (слика подолу):

Ништо не може да ја замени природата, но секако можеме истата да ја искористиме како модел. Поаѓајки од ваквата идеја NUK го создаде Nature Sense шишенцето. Што е карактеристично за ова шишенце? Кај Nature Sense шишенцето цуцлата има повеќе мали отвори (не само еден) слично како кај мајчината града со што се овозможува непречен природен тек на храната. Токму оваа блисокст до природниот начин на исхрана прави ова шишенце лесно да биде прифатено од бебињата.

NUK Nature Sense цуцлата е изработена по урнек на мајчината брадавица во моментот на доење. Затоа за мајките кои не можат да дојат или истото го комбинираат со исхрана со шишенце на ваков начин имаат оптимална опција најблиска до природниот начин на исхрана. Цуцлата има широка основа за припивање на горната и долната усна, која заедно со уникатниот NUK  Аnti-colic Air System (вентил на цуцлата) спречуваат појава на болни загрцнувања и гасови. Врвот на цуцлата е екстра мек, слично на мајчината брадавица, и на таков начин идеално се прилагодува на непцето без вршење притисок врз истото.

NUK Nature Sense цуцлите доаѓаат во три варијанти: S - (Small) со 3 отвори за вода чај или мајчино млеко: М - (Medium) со 6 отвори за мелчни формули и друга млечна храна и L - (Large) со 9 отвори за кашести течности.

Согласно спроведените независни истражувања на пазарот во Германија, 92% од бебињата без проблем ги прифатило NUK Nature Sense шишенцата, 99% од мајките би ги препорачале на друг, а 98% од испитаните педијатри и патронажни сестри сметаат дека концептот на Nature Sense е близок до природниот начин на исхрана.

Повеќе за NUK Nature Sense на линкот подолу:

https://youtu.be/lzX8S65bOF8

General
Brand NUK
Kategorija Nature Sense Temperature Control
Vozrast 0-36 meseci
Sodrzina Sisence od polipropilen so silikon cucla 150ml so temperature control.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control NUK Nature Sense шишенцe ПП 150мл anatomic anti-colic цуцла (0+мес) - Temperature Control Шишенце со индикатор за температура на храна. Три темно сини линии - ладно, три бели линии - претопло, три светло сини линии идеална температура (37ºС). Повеќе мали отвори на врвот на цуцлата за природен и мазен проток по урнек на мајчината града. Флексибилна широка основа (широко грло) на цуцлата з.. Category: Product #: 10743018 Regular price: 520 ден. 520 Available from: Euroalba dooel