NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)
 • NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)

NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)

645 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10745129
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Големина на шише:
* Боја NSens:

NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес)

 • Повеќе мали отвори на врвот на цуцлата за природен и мазен проток по пример на мајчината града.
 • Флексибилна, широка основа (широко грло) на цуцлата за лесно припивање на усните и екстра мек врв.
 • Уникатен вентил (Anti Colic Air System) кој спречува гасови востомакот и болни загрцнувања.
 • Големо шише 240мл со цуцла  отвор"M" - (6 мали отвора за млечни формули).
 • Опција за цуцла со 9 отвори за погуста храна и кашести течности.
 • BPA Free, произведено од високо-квалитетно стакло - боросиликат.
 • Произведено во Германија.

 


Ништо не може да ја замени природата, но секако можеме истата да ја искористиме како модел. Поаѓајки од ваквата идеја NUK го создаде Nature Sense шишенцето. Што е карактеристично за ова шишенце? Кај Nature Sense шишенцето цуцлата има повеќе мали отвори (не само еден) слично како кај мајчината града, со што се овозможува непречен природен тек на храната. Токму оваа блисокст до природниот начин на исхрана прави ова шишенце лесно да биде прифатено од бебињата.

NUK Nature Sense цуцлата е изработена по урнек на мајчината брадавица во моментот на доење. Затоа мајките кои не можат да дојат, или доењето да го комбинираат со исхрана со шишенце на ваков начин имаат оптимална опција најблиска до природниот начин на исхрана. Цуцлата има широка основа за припивање на горната и долната усна, која заедно со уникатниот NUK  Аnti-colic Air System (вентил на цуцлата) спречуваат појава на болни загрцнувања и гасови. Врвот на цуцлата е екстра мек, слично на мајчината брадавица, и на таков начин идеално се прилагодува на непцето без вршење притисок врз истото.

Согласно спроведените независни истражувања на пазарот во Германија, 92% од бебињата без проблем ги прифатило NUK Nature Sense шишенцата, 99% од мајките би ги препорачале на друг, а 98% од испитаните педијатри и патронажни сестри сметаат дека концептот на Nature Sense е близок до природниот начин на исхрана.

NUK Nature Sense цуцлите доаѓаат во три варијанти: S - (Small) со 3 отвори за вода чај или мајчино млеко: М - (Medium) со 6 отвори за мелчни формули и друга млечна храна и L - (Large) со 9 отвори за кашести течности.

Изработено согласно Европскиот стандард за безбедност EN 14350. 

Повеќе за NUK Nature Sense на линкот подолу:

https://youtu.be/lzX8S65bOF8

General
Brand NUK
Kategorija Nature Sense
Vozrast 0-36 meseci
Sodrzina стаклено шишенце со антиколик силиконска цуцла.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2022. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес) NUK Nature Sense шишенца Стакло 240мл Аnatomic Аnti-colic Цуцла (0+мес) Повеќе мали отвори на врвот на цуцлата за природен и мазен проток по пример на мајчината града. Флексибилна, широка основа (широко грло) на цуцлата за лесно припивање на усните и екстра мек врв. Уникатен вентил (Anti Colic Air System) кој спречува гасови востомакот и болни загрцнувања. Големо шише 240мл со цуцла  о.. Category: Product #: 10745129 Regular price: 645 ден. 645 Available from: Euroalba dooel