Распродадено
NUK Nature Sense Perfect Start Set - All in One (0+m)
  • NUK Nature Sense Perfect Start Set - All in One (0+m)
  • NUK Nature Sense Perfect Start Set - All in One (0+m)
  • NUK Nature Sense Perfect Start Set - All in One (0+m)
  • NUK Nature Sense Perfect Start Set - All in One (0+m)

NUK Nature Sense Perfect Start Set - All in One (0+m)

1.790 ден.1.490 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10225147
Достапност: Out Of Stock
Количина:

NUK Nature Sense Perfect Start Set - се во едно (0+m)

  • 4*ПП (полипропилен) NUK Nature Sense шишенца :2*150мл, цуцла силикон 0-6м., отвор "S" (вода, чај и мајчино млеко); 2*260мл силикон, 6-18м., силикон цуцла отвор "M"
  • 2*резервна цуцла за шише силикон 0-6 месеци, отвор М
  • 1*Четка за шише Twist со еластичен врв за детално чистење
  • 1* анатомска силикон цуцла лажалка Genius " My First NUK" 0-6 месеци со заштитна навлака
  • Пригодно подарок пакување
  • Произведено во Германија

Пакување идеално за подарок како прекрасен сет за новороденче, или пак за вас и вашето бебе како најнеопходен сет на потрепштини за првите денови .

Ништо не може да ја замени природата, но секако можеме истата да ја искористиме како модел. Поаѓајки од ваквата идеја NUK го создаде Nature Sense шишенцето. Што е карактеристично за ова шишенце? Кај Nature Sense шишенцето цуцлата има повеќе мали отвори (не само еден) слично како кај мајчината града со што се овозможува непречен природен тек на храната. Токму оваа блисокст до природниот начин на исхрана прави ова шишенце лесно да биде прифатено од бебињата.

Цуцлата на NUK Nature Sense шишенцето е изработена по углед на мајчината града во моментот на доење. Затоа за мајките кои не можат да дојат или истото го комбинираат со исхрана со шишенце на ваков начин имаат оптимална опција блиска до природниот начин на исхрана. Цуцлата има широка основа за припивање на горната и долната усна, која заедно со уникатниот NUK  anti-colic Air System (вентил на цуцлата) спречуваат појава на болни загрцнувања и гасови. Врвот на цуцлата е екстра мек, слично на мајчината брадавица, и на таков начин идеално се прилагодува на непцето без вршење притисок врз истото.

Согласно спроведените независни истражувања на пазарот во Германија, 92% од бебињата без проблем ги прифатило NUK Nature Sense шишенцата, 99% од мајките би ги препорачале на друг, а 98% од испитаните педијатри и патронажни сестри сметаат дека концептот на Nature Sense е близок до природниот начин на исхрана.

Повеќе за NUK Nature Sense на линкот подолу:

https://youtu.be/lzX8S65bOF8

General
Brand NUK
Kategorija Nature Sense - Bebi Sisenca
Vozrast 0+ meseci
Sodrzina setot sodrzi 4 sisenca so silikon cucla, 2 rezervni silikon cucli za sise, cucla lazalka silikon so higienska navlaka, cetka za sisinja

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
NUK Germany NUK Nature Sense Perfect Start Set - All in One (0+m) NUK Nature Sense Perfect Start Set - се во едно (0+m) 4*ПП (полипропилен) NUK Nature Sense шишенца :2*150мл, цуцла силикон 0-6м., отвор "S" (вода, чај и мајчино млеко); 2*260мл силикон, 6-18м., силикон цуцла отвор "M" 2*резервна цуцла за шише силикон 0-6 месеци, отвор М 1*Четка за шише Twist со еластичен врв за детално чистење 1* анатомска силикон цуцла лажалка Genius " My First NUK".. Category: Product #: 10225147 Regular price: 1.490 ден. 1.490 Available from: Euroalba dooel