NUK First Choice шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)
 • NUK First Choice шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)
 • NUK First Choice шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)
 • NUK First Choice шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)
 • NUK First Choice шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)
 • NUK First Choice шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)
 • NUK First Choice шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)
 • NUK First Choice шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)

NUK First Choice шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)

739 ден.499 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10215067
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја - лик:

 

NUK First Choice  шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.) 

 • Специјална едиција изработена од најквалитетна постоечка пластика - PURETEC. Апсолутно некршлива, без гребаници, екстремно лесна, погодно за стерилизација во микро печка, BPA Free.
 • Наменето за полесен премин кон самостојно пиење. 
 • Анатомски нелизгави рачки за сигурно и лесно држење. 
 • Меко силиконско некапечко клунче. 
 • Антиколик Аир Систем против грчeви
 • За деца од 6 месеци
 • Произведено во Германија.

Со NUK First Choice+ шишенцата со рачки се овозможува благ и лесен премин од хранење со шишенце кон самостојно пиење. Шишенцето е опремено со меко силиконско клунче кое е некапечко и спречува да се прави неред. Интегрираниот NUK "Anti Colic Air System" спречува болни загрцнувања и грчеви, преку изедначување на воздушниот притисок. Клунчето е изработено од високо квалитетен силикон кој е хигиенски, лесен за одржување и отпорен на температура. Не содржи штетни состојки и е отпорен на вриење. Анатомските, нелизгави рачки кои можат да се одвојат од шишенцето нудат сигурност за децата кои го користат ова шишенце.

General
Brand NUK
Kategorija Шишенца - Limited Edition
Vozrast 6+ meseci.
Sodrzina 1* шишенце со рачки и клунче од Puretec.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2023. UKION SHOPS
NUK Germany NUK First Choice шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)   NUK First Choice  шишенце со рачки и клунче "Puretec Edition Black & White" (6+mes.)  Специјална едиција изработена од најквалитетна постоечка пластика - PURETEC. Апсолутно некршлива, без гребаници, екстремно лесна, погодно за стерилизација во микро печка, BPA Free. Наменето за полесен премин кон самостојно пиење.  Анатомски нелизгави рачки за сигурно и лесно држење.  Меко силикон.. Category: Product #: 10215067 Regular price: 499 ден. 499 Available from: Euroalba dooel