ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"
 • ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"

ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"

29.900 ден.27.900 ден.
Производител: ABC Design - Germany
Шифра на производ: 71292701 - 71292702
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* ABC Design:

ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM" 

 • ZOOM е модерна количка за близнаци од понова генерација која содржи: метална конструкција и 2 спортски седишта. Дополнително може да се купат и транспортери.
 • Препорачано за деца од раѓање до 15 кг телесна тежина.
 • Лесна конструкција направена од високо-квалитетен алуминиум.
 • Реверзибилни спортски седишта кои можат да го менуваат правецот на поставеност,
 • Подесива висина на наслон во 3 положби.
 • Сигурносни ремени со 5 позиции на подесување.
 • Рачка на количката со подесива висина во 3 позиции.
 • Потпирачи за нозе подесиви по висина.
 • Големи задни тркала кои може да се извадат и на тој начин да го олеснат пакувањето и транспортот.
 • Ротирачки предни тркала со можност за фиксирање на правец.
 • Високо - квалитетен систем на амортизација на сите тркала и пренос со лагери.
 • Задна ножна кочница за обезбедување на количката на стрмнини.
 • Голема кошничка за ствари - шопинг.
 • Импрегниран, продолжен водо-отпорен кров.
 • Високо - квалитетен текстил со голема отпорност на UV зрачење.
 • Рефлектирачки површини за поголема сигурност во сообраќајот.
 • Тежина на количката со две спортски седишта - 17,2кг.
 • Димензии на склопена количка : 85 x 60 x 57цм.
 • Димензии на отворена количка : 121 x 60цм.
 • Димензија на спортското седиште: 22 x 32цм.

ABC Design количката  за близанци Zoom е резултат на иновативен дизајнерски тим од Германија, и е наменета за деца  од раѓање до 15кг. Модерна, спортска и функционална количка која ќе ги воодушеви младите, урбани родители и ќе одговори на сите потреби на модерниот и динамичен живот. Лесната но цврста конструкција со амортизација на сите тркала ја прави оваа количка лесна за маневрирање и погодна за користење на сите терени.

Abc Design им обезбедува максимална удобност и комфорт на децата, а воедно е една од најмалите и најкомпактни колички во својата класа. Седиштата се реверзибилни и можат да бидат поставени во повеќе комбинации, од кои сигурно најинтересна е кога децата се свртени едно кон друго. Се работи за навистина мулти-функционална количка која може да се комбинира со различни дотатоци како транспортери и корпи за новороденчиња кои можат дополнително да се набават

Ултра лесната алуминимуска конструкција која воедно е и многу цврста е идеална за транспорт на поголем терет како што се близначиња.Воздушните тркала со пренос на лагери и активната амортизација на сите тркала ја прават оваа количка идеално управлива и лесна за возење на секаков терен со минимален импакт на удобноста при возењето.Ротирањето на предните тркала овозможува максимално лесно маневрирање во секаква ситуација.

Количката ZOOM поседува безбедносни ремени со 5 позиции на поставеност и сигурносни прегради за максимална безбедност на малите патници. Безбедносните пречки лесно се одстрануваат за непречен влез и излез на децата. Наслонот на седиштето се подесува во повеќе позиции се до лежечка за да им овозможи на децата по напорен ден лесно да заспијат.

Родителите особено се задоволни од материјалите (текстилот) од највисок квалитет, кој е водоотпорен и успешно го спречува УВ зрачењето. Посебно е интересен покривот на количката кој има посебен додаток со помош на кој истиот се издолжува и дополнително го заштитува детето. 

Кај количката ZOOM земена е во обзир и ергономијата неопходна за родителите, па така рачката за буткање на количката покрај тоа што е обложена со пријатен материјал, истата е подесива и по висина. Тука е и големата шопинг корпа која најмногу ќе ки израдува мајките со своите флуросцентни рефлектирачки елементи за поголема безбедност во сообраќајот.

.Информации за карактеристиките на ZOOM во YOUTUBE видеото на линкот подолу:

https://youtu.be/hLgnf38OD4E

General
Brand ABC Design - Germany
Kategorija Беби Колички
Vozrast од раѓање до 15кг.
Sodrzina Алуминиумска конструкција и 2 x спортско седиште.
Dimenzii Тежина на количката - 17,2кг Димензии на склопена количка : 85 x 60 x 57цм. Димензии на отворена количка : 121 x 60цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2021. UKION SHOPS
ABC Design - Germany ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM" ABC Design Baby Количка за Близанци "ZOOM"  ZOOM е модерна количка за близнаци од понова генерација која содржи: метална конструкција и 2 спортски седишта. Дополнително може да се купат и транспортери. Препорачано за деца од раѓање до 15 кг телесна тежина. Лесна конструкција направена од високо-квалитетен алуминиум. Реверзибилни спортски седишта кои можат да го менуваат правецот на пос.. Category: Product #: 71292701 - 71292702 Regular price: 27.900 ден. 27.900 Available from: Euroalba dooel