ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"
 • ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"

ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"

16.900 ден.12.900 ден.
Производител: ABC Design - Germany
Шифра на производ: 31233602
Достапност: На залиха
Количина:

ABC Design Baby Количка "Salsa - Street" 

 • Количка за бебе модел Salsa содржи: метална конструкција и удобно и пространо спортско седиште.
 • Препорачано за деца од раѓање до 15 кг телесна тежина.
 • Лесна конструкција направена од високо-квалитетен алуминиум.
 • Спортско седиште кое може да го менува правецот на поставеност, према напред или пак према назад.
 • Подесива висина на наслон во 3 положби.
 • Сигурносни ремени со 5 позиции на подесување.
 • Рачка на количката со подесива висина во 3 позиции  (99-106цм).
 • Потпирач за нозе подесив по висина.
 • Големи  тркала кои може да се извадат и на тој начин да го олеснат пакувањето и транспортот.
 • Големо предно ротирачко тркало со можност за фиксирање на правец.
 • Високо - квалитетен систем на амортизација на сите 3 тркала.
 • Задна ножна кочница за обезбедување на количката на стрмнини.
 • Голема кошничка за ствари - шопинг.
 • Импрегниран, продолжен водо-отпорен кров.
 • Високо - квалитетен текстил со голема отпорност на UV зрачење.
 • Носивост - 22кг.
 • Тежина на количката со спортското седиште - 10,9кг.
 • Тежина на алуминиумската конструкција - 8,2кг
 • Димензии на склопена количка : 81 x 62 x 34цм.
 • Димензии на отворена количка : 93 х 62,5цм.

 

ABC Design количката Salsa3 е резултат на иновативен дизајнерски тим од Германија, и е наменета за деца од раѓање до 15кг. Модерна, спортска и функционална количка која ќе ги воодушеви младите, урбани родители и ќе одговори на сите потреби на модерниот и динамичен живот. Лесната но цврста конструкција со амортизација на сите тркала ја прави оваа количка лесна за маневрирање и погодна за користење на сите терени. SALSA 3 го поседува најголемото и најпространо спортско седиште во својата категорија кое ќе им одговара и на најдолгите деца.

Родителите особено се задоволни од материјалите (текстилот) од највисок квалитет, кој е водоотпорен и успешно го спречува УВ зрачењето. Посебно е интересен покривот на количката кој има посебен додаток со помош на кој истиот се издолжува и дополнително го заштитува детето. 

Високо-квалитетните тркала со помош на преносот на лагери го прави возењето незамисливо едноставно и мазно како по површина на вода, дури и кога се работи за неравен терен. Кон сето ова уште повеќе допринесува ротирачкото предно тркало со опција за фиксирање, како и активната амортизација на сите тркала.

По своите димезии се работи за компактна количка која лесно може да се спакува во багажник на мала градска кола. Уште повеќе придонесува тоа што тркалата на Salsa3 со едноставен клик на копче можат да се извадат и на тој начин да обезбедат дополнителен простор за пакување, доколку тоа е потребно. 

Информации за карактеристиките на Salsa3 во YOUTUBE видеото на линкот подолу:

https://youtu.be/ZNE2aFm8Jas

General
Brand ABC Design - Germany
Kategorija Беби Колички
Vozrast од раѓање до 15кг.
Sodrzina Алуминиумска конструкција и спортско седиште.
Dimenzii Тежина на количката - 10,2кг Димензии на склопена количка : 81 x 62 x 34цм. Димензии на отворена количка : 93 х 62,5цм.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2022. UKION SHOPS
ABC Design - Germany ABC Design Baby Количка "Salsa - Street" ABC Design Baby Количка "Salsa - Street"  Количка за бебе модел Salsa содржи: метална конструкција и удобно и пространо спортско седиште. Препорачано за деца од раѓање до 15 кг телесна тежина. Лесна конструкција направена од високо-квалитетен алуминиум. Спортско седиште кое може да го менува правецот на поставеност, према напред или пак према назад. Подесива висина на наслон во 3 пол.. Category: Product #: 31233602 Regular price: 12.900 ден. 12.900 Available from: Euroalba dooel