Clementoni Italy

Clementoni Italy

Clementoni е најпознат италијански бренд на играчки за бебиња и деца. Клементони е и еден од најпознатите брендови во светски рамки со повеќе категории на играчки кои се наменети за развој на логиката, креативноста, координација и перцепцијата кај децата. Богатиот асортиман е поделен во следните категории: Clementoni Baby, Disney Baby, Clemmy+, Nauka, Crea Idea, Crazy Chic, Пазли...

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Clementoni Disney Сложувалка 12 Коцки (3+год.)
Clementoni Disney Сложувалка 12 Коцки (3+ год.) Коцки со прекрасни Дизни ликови наменети за ..
450 ден.
без ДДВ: 381 ден.
Clementoni Disney Сложувалка 6 Коцки (3+год.)
Clementoni Disney Сложувалка 6 Коцки (3+ год.) Коцки со прекрасни Дизни ликови наменети за р..
290 ден.
без ДДВ: 246 ден.
Clementoni Disney Meter Maxi Puzzle 30 пар. (3-5 год.)
Clementoni Disney Meter Maxi Puzzle 30 пар. (3-5 год.) Двојна забава со Disney макси пазлите..
479 ден.
без ДДВ: 406 ден.
Clementoni Disney Maxi Puzzle 104 пар. (6+год.)
Clementoni Disney Maxi Puzzle 104 пар. (6+год.) Супер Колор Макси Пазли со ликовите на Disne..
479 ден.
без ДДВ: 406 ден.
Clementoni Disney My First Puzzle (2+год.)
Clementoni Disney My First Puzzle  (2+год.) Пазли наменети за деца од 2 години натаму к..
399 ден.
без ДДВ: 338 ден.
Clementoni Crea Idea "Грнчарија" (7+год.)
Clementoni Crea Idea "Грнчарија" (7+год.) Обликувајте ја вашата креативност преку изработка ..
2.350 ден.
без ДДВ: 1.992 ден.
Clementoni Crea Idea "Artist`s Studio" (7+год.)
Clementoni Crea Idea "Artist`s Studio" (7+год.) Идеален сет за надарени млади илустратори ко..
1.590 ден.
без ДДВ: 1.347 ден.
Clementoni Crazy Chic "WOW Алки" (7+год.)
Clementoni Crazy Chic "WOW Алки" (7+год.) Ослободете ја креативноста и забавувајте се дизајн..
990 ден.
без ДДВ: 839 ден.
Clementoni Crazy Chic "Art Deco Design" (6+год.)
Clementoni Crazy Chic "Art Deco Design" (6+год.) Сет со бројни додатоци за украсување на ваш..
990 ден.
без ДДВ: 839 ден.
Clementoni Crazy Chic "Make Up Огледало" (6+год.)
Clementoni Crazy Chic "Make Up Огледало" (6+год.) Гламурозно огледало за шминкање со лед осв..
2.090 ден.
без ДДВ: 1.771 ден.
Clementoni Crazy Chic "Направи своја Алка" (6+год.)
Clementoni Crazy Chic "Направи своја Алка" (6+год.) Креативен сет за девојчиња од 6+ години ..
1.090 ден.
без ДДВ: 924 ден.
Clementoni Crazy Chic "Tatoo Lab " (6+год.)
Clementoni Crazy Chic "Tatoo Lab " (6+год.) Сет за сите љубители на тетоважи со кој може да ..
1.590 ден.
без ДДВ: 1.347 ден.
Clementoni Crazy Chic "Star Декоратер за Коса" (6+год.)
Clementoni Crazy Chic "Star Декоратер за Коса" (6+год.) Сет за убавина со кој секогаш ќе има..
1.990 ден.
без ДДВ: 1.686 ден.
Clementoni Crazy Chic "Мојата Кукла Ланче" (7+год.)
Clementoni Crazy Chic "Мојата Кукла Ланче" (7+год.) Екслклузивен сет за дизајнирање на ланчи..
790 ден.
без ДДВ: 669 ден.
Clementoni Crazy Chic "Моден Дизајнер" (7+год.)
Clementoni Crazy Chic "Моден Дизајнер" (7+год.) Со овој дизајнерски сет ќе се чувстувате как..
1.990 ден.
без ДДВ: 1.686 ден.
Clementoni Crazy Chic "Ателиер за Накит" (7+год.)
Clementoni Crazy Chic "Ателиер за Накит" (7+год.) Навистина специјално коферче со сите неопх..
1.590 ден.
без ДДВ: 1.347 ден.
Clementoni Science and Play "Robot Ecobot" (8+год.)
Clementoni Science and Play "Robot Ecobot" (8+год.) Научен сет кој децата од 8+ години ќе ги..
850 ден.
без ДДВ: 720 ден.
Clementoni Science and Play "Evolution Robot" (8+год.)
Clementoni Science and Play "Evolution Robot" (8+год.) Напреден научен сет кој децата од 8+ ..
4.990 ден.
без ДДВ: 4.229 ден.
Clementoni Science and Play "Cyber Robot" (8+год.)
Clementoni Science and Play "Cyber Robot" (8+год.) Научен сет кој децата од 8+ години ќе ги ..
2.890 ден.
без ДДВ: 2.449 ден.
Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.)
Clementoni Science and Play "Mio Robot" (8+год.) Научен сет кој децата од 8+ години ќе ги во..
2.190 ден.
без ДДВ: 1.856 ден.
Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.)
Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex & Triceratops" (7+год.) Научен сет кој деца..
1.090 ден.
без ДДВ: 924 ден.
Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex" (7+год.)
Clementoni Science and Play Archeofun "T-Rex" (7+год.) Научен сет кој децата од 7+ години ќе..
690 ден.
без ДДВ: 585 ден.
Clementoni Science and Play Archeofun "Пирана" (7+год.)
Clementoni Science and Play Archeofun "Пирана" (7+ год.) Научен сет кој децата од 7+ години ..
690 ден.
без ДДВ: 585 ден.
Clementoni Mechanics Labaratory "Trimaran & Watercraft" (8+год.)
Clementoni Mechanics Labaratory "Trimaran & Watercraft" (8+год.) Научен сет кој им овозм..
890 ден.
без ДДВ: 754 ден.
Clementoni Mechanics "Авиони и Хеликоптери" (8+год.)
Clementoni Mechanics "Авиони и Хеликоптери" (8+год.) Богато опремен Научен сет кој им овозмо..
1.190 ден.
без ДДВ: 1.008 ден.
Clementoni Mechanics Labaratory "Explorer & Space Station" (8+год.)
Clementoni Mechanics Labaratory "Explorer & Space Station" (8+год.) Научен сет кој им ов..
890 ден.
без ДДВ: 754 ден.
Clementoni Mechanics "Голема Механичка Лабараторија КРАНОВИ" (8+год.)
Clementoni Mechanics "Голема Механичка Лабараторија КРАНОВИ" (8+год.) Богато опремен научен ..
2.390 ден.
без ДДВ: 2.025 ден.
Clementoni Mechanics "Голема Механичка Лабараторија " (8+год.)
Clementoni Mechanics "Голема Механичка Лабараторија " (8+год.) Богато опремен Научен сет кој..
2.290 ден.
без ДДВ: 1.941 ден.
Clementoni Mechanics Labaratory "Buggy & Quad " (8+год.)
Clementoni Mechanics Labaratory "Buggy & Quad " (8+год.) Научен сет кој им овозможува на..
890 ден.
без ДДВ: 754 ден.
Clementoni Mechanics Labaratory "Helicopter & Airboat" (8+год.)
Clementoni Mechanics Labaratory "Helicopter & Airboat" (8+год.) Научен сет кој им овозмо..
890 ден.
без ДДВ: 754 ден.
Baby Centar © 2020. UKION SHOPS