NUK Греач за Шишенца "Thermo Constant"
 • NUK Греач за Шишенца "Thermo Constant"
 • NUK Греач за Шишенца "Thermo Constant"
 • NUK Греач за Шишенца "Thermo Constant"
 • NUK Греач за Шишенца "Thermo Constant"
 • NUK Греач за Шишенца "Thermo Constant"

NUK Греач за Шишенца "Thermo Constant"

1.990 ден.1.390 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256096
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

NUK Греач за Шишенца "Thermo Constant"

 • Рамномерно загревање на беби шишенца и стакленки со помош на вода.
 • Одржување на константна температура на беби храна во текот на денот и ноќта со помош на термостат. 
 • Светлосен индикатор кој се гаси кога ќе се постигне саканата температура.
 • Рамномерно загревање на храната без поединечни врели зони. Сепак добро протресете го шишенцето по загревањето.
 • Со држач за теглички со храна.
 • Едноставно ракување и одржување
 • Мал и компактен
 • Произведен во Германија.

Загрева шишенца и стакленки, одмрзнува и ја одржува температурата на храната. Доколку бебто се храни со шишенце, греачот за шишенца ќе стане неизоставен дел од вашето секојдневие. Едноставно проверувањето на температурата на храната со помош на термометар секои 15тина минути е исцрпувачко. Сега со помош на NUK Термо Констант  греачот загрејте ја брзо храната на саканата температура или пак одржувајте ја цело време на потребната температура за хранење.

 

General
Brand NUK
Kategorija Podgotovka na hrana
Vozrast 0+
Sodrzina 1*греач за шишенца и стакленки

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2020. UKION SHOPS