NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"

NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"

480 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10216241
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* NUK slika:

NUK First Choice+ шишенце ПП 300мл со анатомска силикон цуцла 2/M "Toy Story"

 • Мека силиконска цуцла со анатомски облик на мајчина брадавица во моментот на доење.
 • Клинички тестирана за комбинирана исхрана (доење и исхрана со шишенце).
 • NUK Air System уникатен вентил кој спречува болни загрцнувања и гасови.
 • 300мл со силиконска цуцла 6-18 месеци и отвор "M" за млечни формули.
 • Широко грло за лесно ракување со храната - полнење и чистење.
 • BPA Free, Произведено во Германија.
 • Официјална Toy Story лиценца.

Со NUK First Choice+ програмата е направен уште еден чекор поблиску кон природниот начин на исхрана. FC+ цуцлата за шише има облик ма мајчина брадавица во моментот на доење и воедно го помага правилниот орален развој кај децата. Самата форма на цуцлата остава доволно простор за правилно и непречено функционирање на јазикот и долната вилица при цицање. Меката зона во горниот дел на цуцлата овозможува нејзино идеално прилагодување кон непцето без непотребен притисок врз истото. Анти Колик системот претставен преку вентилот на цуцлата врши компензација на воздушниот притисок во шишенцето и спречува болни загрцнувања и гасови. Шишенцето е изработено од првокласно некршлив материјал - полипропилен.

General
Brand NUK
Kategorija Шишенца - Toy Story
Vozrast 6+ месеци
Sodrzina НУК шишенце 300мл со силиконска цуцла 2/М

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2020. UKION SHOPS