NUK First Choice+ шишенце ПП 150мл со рачки и силикон клунче "SNOW" (6+мес.)
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 150мл со рачки и силикон клунче "SNOW" (6+мес.)
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 150мл со рачки и силикон клунче "SNOW" (6+мес.)
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 150мл со рачки и силикон клунче "SNOW" (6+мес.)
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 150мл со рачки и силикон клунче "SNOW" (6+мес.)
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 150мл со рачки и силикон клунче "SNOW" (6+мес.)
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 150мл со рачки и силикон клунче "SNOW" (6+мес.)
 • NUK First Choice+ шишенце ПП 150мл со рачки и силикон клунче "SNOW" (6+мес.)

NUK First Choice+ шишенце ПП 150мл со рачки и силикон клунче "SNOW" (6+мес.)

599 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10215293
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* NUK slika:

 

NUK First Choice+ шишенце ПП 150мл со рачки и силикон клунче "SNOW" (6+мес.) 

 • Наменето за полесен премин кон самостојно пиење.
 • Анатомски нелизгави рачки за сигурно и лесно држење.
 • Меко силиконско некапечко клунче за пиење.
 • Anti-Colic Air System против грчеви и загрцнување при пиење.
 • За деца од 6 месеци.
 • Некршливо, изработено од полипропилен, BPA Free.
 • Произведено во Германија.

Со NUK First Choice+ шишенцата со рачки се овозможува благ и лесен премин од хранење со шишенце кон самостојно пиење. Шишенцето е опремено со меко силиконско клунче кое е некапечко и спречува да се прави неред. Интегрираниот NUK Anti Colic Air System спречува болни загрцнувања и грчеви, преку изедначување на воздушниот притисок. Клунчето е изработено од високо-квалитетен силикон кој е хигиенски, лесен за одржување и отпорен на температура. Не содржи штетни состојки и е отпорен на вриење. Анатомските рачки кои можат да се одвојат од шишенцето нудат сигурност за децата кои го користат ова шишенце.

General
Brand NUK
Kategorija Limited Edition - Snow
Vozrast 6+ месеци
Sodrzina Шишенце со рачки и некапечко клунче од силикон.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Baby Centar © 2020. UKION SHOPS