NUK Baby Ноктарица (0+м)
  • NUK Baby Ноктарица (0+м)
  • NUK Baby Ноктарица (0+м)
  • NUK Baby Ноктарица (0+м)
  • NUK Baby Ноктарица (0+м)

NUK Baby Ноктарица (0+м)

390 ден.
Производител: NUK Germany
Шифра на производ: 10256427
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

NUK Baby Ноктарица (0+м)

  • Заоблена површина за сечење за безбедна и внимателна хигиена на бебешки и детски нокти.
  • Специјален дизајн за лесно држење и ракување со ноктарицата.
  • Лесно и едноставно ракување, благодарение на прстенот за држење и нелизгавите површини.
  • Делот за сечење може да се извади од делот за држење за полесно одржување на хигиената.
  • Сечило од нерѓосувачки челик.

Бебешките нокти особено брзо растат во првите месеци од животот. Токму поради ова и пред се поради безбедноста на самото дете потребно е редовно истите да се сечат. Во перидот од 4- 6 недели од раѓањето ноктите се доволно цврсти за да може да бидат сечени со помош на ноктатрче. Со помош на NUK ноктарчето родителите многу лесно и пред се сигурно ќе може да ја одржуваат хигиената на ноктите на своето бебе. Тука од голема помош се сигурните нелизгави површини како и специјалниот прстен за фиксирање на ноктарицата но секако и заоблениот дел за сечење кој е прилагоден на малите бебешки нокти. 

General
Brand NUK Germany
Kategorija Bebi Higiena
Vozrast 0+ meseci
Sodrzina Baby Noktarce*1

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: nuk, higiena, nozicki, noktarici
Baby Centar © 2020. UKION SHOPS